Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka na gdańskiej starówce
Uczestnicy wycieczki w Gdańsku

Ostatnie dni bieżącego roku szkolnego były dla najlepszych uczniów szkół z naszego powiatu czasem wyjątkowym – zostali bowiem zaproszeni przez Zarząd Powiatu w Augustowie na wycieczkę do Torunia, Gdańska i Malborka.
Trzy dni wypełnione były po brzegi. Motywem przewodnim wycieczki były dzieje stosunków polsko- krzyżackich. Zwiedziliśmy więc zamek w Malborku, pola Grunwaldu, widzieliśmy ruiny zamku krzyżackiego w Toruniu, a w finał „krzyżackiej zawieruchy” doskonale wprowadziły nas przebogate ekspozycje Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Zwiedziliśmy także stare miasta w Toruniu i Gdańsku, podziwiając architekturę średniowieczną i późniejszych epok, a w zbudowanej w międzywojniu Gdyni oglądaliśmy budowle modernistyczne. Dopełnieniem programu była wizyta w Oliwie, gdzie spacerowaliśmy po parku, a w katedrze – wysłuchaliśmy koncertu słynnych organów. Z Toruniem zaś zaznajamialiśmy się podczas gry miejskiej (rozwiązywaliśmy zagadki kryminale w cieniu katedry Św. Janów i na dziedzińcu średniowiecznego ratusza). A że Toruń Kopernikiem i piernikami słynie – nie zabrakło wizyty w Planetarium i degustacji pysznych pierników.
No i jeszcze spacery – nad morzem (w Sopocie – molo i słynny Monciak oraz nabrzeże w Gdyni z „Darem Pomorza” i ORP „Błyskawicą” i niezapomniane włóczęgi nadmorskie w Brzeźnie) i nad Wisłą w Toruniu. Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjały spacerom i zwiedzaniu, a wspaniali przewodnicy przekazali nam mnóstwo wiedzy i anegdot.
Wycieczka była świetną nagrodą za pracę w tym roku, a jednocześnie pięknym początkiem wakacji.
Tekst – pani Dorota Kołodziejska

Uczestnicy wycieczki w Gdyni
Uczestnicy wycieczki w Gdyni
Grupa młodzieży w Sopocie
Uczestniczki wycieczki w Sopocie
Wycieczka w Malborku
Wycieczka w Malborku
Uczniowie brodzą w morzu
Dziewczyny brodzą w morzu
Skip to content