Sukces młodzieży z naszego Liceum w konkursie filmowym

Pani Dyrektor wraz ze zdobywcami trzeciego miejsca w konkursie Zespoleni

Mamy wspaniałe wieści! Uczniowie naszej szkoły: Natalia Niedźwiecka (kl. 2ag), Zuzanna Pacuk (kl. 2ag), Hubert Ratkiewicz (kl. 2ag), Norbert Juriew (kl. 2ag), Amelia Iwanowicz (kl. 2cg), Martyna Wysocka (kl. 2cg) oraz ich opiekun Pani Katarzyna Witkowska-Skowrońska zdobyli III miejsce w ogólnopolskim konkursie ZesPOLeni. Jest to druga edycja konkursu edukacyjnego organizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, finansowanego ze środków pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy norweskich EOG.
Celem konkursu było zaangażowanie młodzieży do poszukiwania obszarów i wątków, które świadczą o pozytywnym wpływie Polaków na życie i gospodarkę współczesnej Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. W tegorocznej edycji uczniowie musieli zawrzeć te informacje w 4 minutowym filmie w języku angielskim z polskimi napisami (link poniżej). Nasi uczniowie nawiązali kontakt i dzięki temu mieli możliwość i przyjemność współpracować z wybitną aktorką, założycielką teatru Open Window w Bergen, Panią Dominiką Minkacz-Sira, która udzieliła im wywiadu online zawartego w filmiku. Opowiedziała o sobie oraz o pozytywnym wpływie jej twórczości na norweską kulturę.

Za zajęcie III miejsca każdy uczeń i opiekun otrzyma bon o wartości 600 zł do wykorzystania w sklepie Decathlon, a szkoła otrzyma bon o wartości 4000 zł również do wykorzystania w sklepie Decathlon. Dodatkową nagrodą za zdobycie III miejsca miała być 4-dniowa wizyta studyjna w Krakowie, jednak na chwilę obecną, ze względu na sytuację epidemiologiczną, została odwołana.

Naszym uczniom oraz Pani Kasi gratulujemy i dziękujemy za owocną współpracę!
Link do filmu

Podziękowanie organizatorów konkursu Zespoleni dla społeczności I LO
Skip to content