Teatr Res Humanae na Narodowym Czytaniu

3 września odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania! W tym roku na naszych ustach były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Na sali w Augustowskich Placówek Kultury przedstawiliśmy „Lilije”, mroczną balladę, która, naszym zdaniem, stanowi fantastyczne opowiadanie grozy przy ognisku. Mamy przeczucie, że finał zostanie wam w pamięci na długo!
To dla nas występ wyjątkowy, bo choć zrealizowaliśmy go w oparciu o doświadczenie zdobyte w Raczkach, to szczególny wkład w pracę nad inscenizacją włożył Przemek Stasiulewicz, nasz Upiór, reżyser i (zastępczy) dyrektor w jednym. Był to również debiut Weroniki Cichor w Res Humanae jako wspaniałej charakteryzatorki i rekwizytorki. Sprawdziła się także w roli obsługi technicznej!

Warto również docenić Dominikę Daniszewską, która bez wahania zgodziła się zastąpić w głównej roli koleżankę 3 dni przed występem! Nauczyła się roli bez problemu.

Dziękujemy Miejska Bibliotece Publicznej w Augustowie oraz Augustowskim Placówkom Kultury za organizację i za możliwość wzięcia udziału w tak udanym wydarzeniu! Świetnie było również spotkać ekipy z innych szkół i teatrów!


„Ballady i romanse” – „Lilije”
Autor: Adam Mickiewicz
Reżyseria: Przemek Stasiulewicz
Charakteryzacja: Weronika Cichor
Wystąpili: Dominika Daniszewska, Adam Long, Patryk Rutkowski, Kuba Hołubowicz, Przemek Stasiulewicz, Aleksandra Siedlecka, Otylia Rapczyńska

Jedna ze scen przedstawienia
Aktorzy Teatru na scenie
Jedna ze scen przedstawienia
Aktorzy Teatru na scenie
Jedna ze scen przedstawienia
Jedna z nastrojowych scen przedstawienia
Jedna ze scen przedstawienia
Jeszcze jedna scena nastrojowa
Przemysław Stasiulewicz i Weronika Cichor
Przemek Stasiulewicz i Weronika Cichor
Skip to content