V Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka”

Już po raz piąty najmłodsi aktorzy mieli szansę zaprezentować się na deskach teatru. „Scenkę ” od pięciu lat w ramach WOŚP-u organizuje Bożena Bendig (I LO), współpracując z Pawłem Leszkowiczem. Dwa augustowskie teatry Res Humanae i Pneumatyczny zapraszają dzieci na scenę i widownię.

W tym roku (z powodu epidemii grypy) na deskach Miejskiego Domu Kultury pojawiło się w znakomitych „Jasełkach” jedynie 19 dzieci z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Augustowie. Dzieci świetnie przygotowały panie Edyta Dyśko, Jolanta Klukowska oraz Olga Topolewska. Dopracowały wszystkie szczegóły: kostiumy, rekwizyty, ruch sceniczny. Występ zakończył przepiękny taniec ze światłami. Natomiast na widownię zaproszenie przyjęły sześciolatki z Przedszkola Nr 6 wraz z opiekunkami oraz grupa pani Martyny Kotarskiej z MDK.

Zarówno aktorzy, jak i widzowie doskonale się bawili. Do udziału w „Scence” zaprosiła piosenką Natalia Kossobudzka, natomiast muzyczną rozgrzewkę przed występem zapewniła pani Martyna Kotarska. Po „Jasełkach” wystąpili aktorzy teatru Res Humanae, prezentując fragmenty przygotowanego specjalnie na XXXI Finał WOŚP-u przedstawienia „Marysia i krasnale” (29 stycznia 2023 r. godz. 15.30, I LO). Zarówno Teatr Pneumatyczny (piosenka „Zagraj to, młody” w wykonaniu Przemka Stasiulewicza), jak i uczniowie I LO w Augustowie zaprosili najmłodszych na przygotowywane specjalnie dla nich spektakle. Na zakończenie Krasnale, król Błystek, królowa Tatra oraz Wróżka zachęcili zarówno wykonawców, jak i widownię do występów na deskach teatru i dzieci z ich pomocą mogły zagrać role w spektaklu i wspólnie zatańczyć.

Najmłodsi mieli szansę wspomóc WOŚP, chętnie wrzucali do puszki Koszałka Opałka drobne kwoty. Wszyscy zostali obdarowani specjalnie uszytymi przez panie serduszkami, symbolami zbiórki charytatywnej oraz słodyczami. Spotkanie niewątpliwie uczyło sztuki pomagania, o czym pięknie mówiła pani Małgorzata Dworak. I jak co roku była to przednia zabawa!

V Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka” - widownia
V Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka” – widownia
V Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka” - spektakl
V Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka” – spektakl
V Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka” - spektakl
V Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka” – spektakl
Spektakl Teatru Res Humanae dla dzieci - aktorzy
Spektakl Teatru Res Humanae dla dzieci – aktorzy
Skip to content