Sukcesy młodych aktorów z naszej szkoły!

16 maja 2024 roku w MDK w Augustowie odbyły się eliminacje miejskie 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Naszą szkolę i zarazem teatr Res Humanae reprezentowały 4 osoby, które na scenie Miejskiego Domu Kultury wypadły znakomicie. Z wszystkich uczestników etapu miejskiego jury wyłoniło dwoje recytatorów, którzy będą reprezentować Augustów na etapie wojewódzkim. Podkreślmy, że są to uczniowie naszej szkoły: Dominika Daniszewska (kategoria recytacji) i Patryk Rutkowski (kategoria wywiedzione ze słowa). Oboje prezentowali fragmenty prozy Olgi Tokarczuk „Bieguni”, a Dominika, zgodnie z regułami kategorii, dodatkowo wiersz Haliny Poświatowskiej. Warto przypomnieć, że oboje mają na koncie sukcesy w innych konkursach artystycznych różnych szczebli. Przypomnijmy tylko te ostatnie.

W kwietniu w I edycji Konkursu Młodych Talentów Aktorskich nagrodę ZŁOTEGO AUGUSTA 2024 w kategorii szkół średnich zdobył Patryk Rutkowski (prezentacja fragmentu „Ferdydurke” Gombrowicza), a wyróżnienia otrzymali Aleksandra Dadura (również „Ferdydurke”) i Radosław Stasiulewicz (fragment „Snu nocy letniej” Szekspira). W ocenie organizatorów, członków jury i widowni młodzi aktorzy wraz ze swoimi opiekunami przygotowali różnorodny i ambitny repertuar, a prezentacje miały wysoki poziom. Aby przygotować się do powyższych zmagań konkursowych, uczniowie pracowali pod opieką p. Bożeny Bendig.

Gratulujemy wszystkim sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach artystycznych!

Skip to content