Wspomnienie o pani Profesor Reginie Buksińskiej

Pani Profesor Regina Buksińska

Z głębokim smutkiem informujemy, że 26 czerwca 2024 w wieku 95 lat zmarła pani Regina Buksińska – nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie.

Pani Profesor ukończyła studia na Uniwersytecie Poznańskim. Od 1968 jako jedna z pierwszych nauczała w naszej szkole języka angielskiego. W roku 1986 przeszła na zasłużoną emeryturę. Była zawsze szanowana przez swoich Wychowanków, Uczniów, ich Rodziców oraz Koleżanki i Kolegów z grona pedagogicznego, którzy kontakty z nią wspominają bardzo ciepło. Wielu pamięta jej drobną postać i ściszony głos, bowiem nie potrzebowała go nadużywać, aby zapewnić sobie respekt wśród młodzieży. Chętnie uczyła też dorosłych augustowian na dodatkowych kursach języka angielskiego, umożliwiając im kontakty z zagranicą.

Pozostawiła po sobie wiele pokoleń wychowanków. Uczniami naszej szkoły były także jej Dzieci i Wnuki. Składamy wyrazy głębokiego współczucia wszystkim członkom jej Rodziny.

Społeczność szkolna I LO w Augustowie

Trumna z ciałem zmarłej wystawiona będzie dn. 28.06.2024 (piątek) w godzinach 17.00 – 19.00 w Kaplicy Domu Pogrzebowego – Augustów, ul. Ks. Skorupki 8. Msza Święta żałobna odprawiona zostanie dn. 29.06.2024 o godzinie 10.00 w kościele w Białobrzegach. Wyprowadzenie ciała do kościoła nastąpi o godzinie 9.30.

Skip to content