Sukcesy uczestników XXX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach od 30 lat organizuje Wojewódzki Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej. Od lat odnoszą też na nim sukcesy nasi uczniowie.

W tym roku z okazji jubileuszu impreza miała wyjątkowo uroczysty charakter. 17 października 2022 r. w murach suwalskiej szkoły pojawili się bowiem goście: Minister Edukacji i Nauki, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Dariusz Piontkowski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Jarosław Zieliński oraz Podlaski Kurator Oświaty – Beata Pietruszka, którzy wręczyli podziękowania nauczycielom przygotowującym od wielu lat uczestników konkursu i pracującym w jury. Wśród wyróżnionych znalazła się profesor Bożena Bendig.

Festiwal zakończył się w godzinach wieczornych, bowiem uczestniczyło w nim ponad 100 wykonawców, którzy wystąpili w trzech kategoriach: piosenki, poezji i twórczości własnej Wszyscy reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie wrócili z nagrodami.

Kategoria piosenki:
I miejsce zajęli Adam Long z zespołem w składzie: Amelia Erfort (wiolonczela), Piotr Jabłoński (gitara), Melania Nikolopoulou (skrzypce), Kinga Wawiórko (skrzypce); natomiast Oliwia Piekarska, której akompaniował ks. Łukasz Malinowski (klawisze), zajęła III miejsce.

Kategoria twórczości własnej:
Wiersze Justyny Borowskiej „Aż po kres” oraz Aleksandry Siedleckiej „Cała w bliznach” zostały nagrodzone III lokatą.

Wszystkim uczestnikom, ich opiekunom artystycznym oraz osobom wspierającym składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów na polu artystycznym!

Występ Oliwii Piekarskiej
Występ Oliwii Piekarskiej
Skip to content