„Gramy z kulturką” – szkolny turniej szachowy dobiegł końca

Dwa dni zmagań uczniów wszystkich naszych klas zakończył się wygraną Gabriela Łaskowskiego (kl. 1B), który po arcyciekawym pojedynku wygrał z Jakubem Zawieją (kl. 4B). W tym miejscu wysyłamy pozdrowienia dla p. Kasi Zaniewskiej (wychowawczyni 1B) – była z nami na finałach. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Potapowicz (kl. 2B) wygrywając miejsce na podium z Kubą Młodzianowskim (kl. 3A).

Warto dodać, że tylko dwie partie z blisko 60, które zostały rozegrane na turnieju zakończyły się dogrywką. Obie dogrywki w walce o półfinał przysporzyli nam Jakub Potapowicz i Maciej Koszewski (kl. 3 B) – ostatecznie zajmując 5 miejsce, i obie dogrywki nie licząc finału były wisienką na torcie naszych rozgrywek. „Młodziu” przeszedł walkę o półfinał z Piotrem Zaniewskim (kl. 3B), który wywalczył ex aequo 5 miejce. Niezależnie od rankingu, wszystkim uczestnikom oraz młodym adeptom tej królewskiej gry składamy bardzo duże gratulacje za podjęcie wysiłku przy okazji fajnej zabawy!

Duże podziękowania dla p. Bożeny Bendig za umieszczenie rozgrywek w Szkolnym Tygodniu Kultury i Nauki, a także podziękowania dla Osiedlowego Domu Kultury za wypożyczenie profesjonalnych figurek, szachownic i zegarów. Sędzią i współorganizatorem turnieju był p. A. Paczyński i uczniowie, którzy pomagali przy organizacji zawodów. Głosami uczniów składamy również podziękowania p. Dyrektor Annie Sus-Cilulko za możliwość tworzenie starych – nowych zainteresowań i pasji.