Wielki sukces naszych humanistek

Wielki sukces naszych humanistek – Karoliny i Adrianny w konkursie ogólnopolskim!
30 listopada odbył się finał kategorii indywidualnej Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim” organizowanego przez Fundację Underground. Spośród prac nadesłanych na konkurs z całej Polski do ścisłego finału (13 osób) zakwalifikowały się dwie nasze uczennice – Karolina Mazur oraz Adrianna Borkowska z kl. II d. Zadaniem uczestników było napisanie esejów na temat wybranej ekfrazy Jacka Kaczmarskiego.
Teksty Karoli i Ady zostały docenione przez jury konkursu (składające się m.in. z profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie), które zaprosiło dziewczęta do wzięcia udziału w finałowych rozmowach konkursowych. Zadaniem uczestników kategorii indywidualnej, w której startowały uczennice naszego liceum, było przedstawienie prezentacji multimedialnej poświęconej wybranemu utworowi Jacka Kaczmarskiego oraz dziełu malarskiemu, które stało się dla barda Solidarności źródłem inspiracji.
Wystąpienia uczennic naszego liceum zrobiły widać na jurorach ogromne wrażenie, skoro postanowiło uhonorować Adę tytułem finalisty, zaś Karolę nagrodzić wyróżnieniem.
Serdecznie gratulujemy Adriannie i Karolinie, ich Rodzicom oraz opiekunce naukowej dziewcząt – pani Dorocie Prokop.

Pani Dorota Prokop z Karoliną Mazur i Adrianną Borkowską
Pani Dorota Prokop z Karoliną Mazur i Adrianną Borkowską
Skip to content